Popularność pracy za granicą w Holandii ciągle rośnie

Jak wiadomo w Unii Europejskiej jesteśmy nie od dzisiaj, a już od 2004 roku, jest to szmat czasu, mogłoby się wydawać że zainteresowanie pracą powinno się już ustabilizować, wręcz spadać. Ale jak pokazują rankingi zainteresowanie pracą w Holandii wcale nie maleje. Jak pokazują najnowsze statystyki ilość Polaków wyjeżdżających nie to że nie maleje, a wręcz rośnie. Nic w tym dziwnego ponieważ zagraniczne rynki pracy są dużo bardziej atrakcyjne od rynku polskiego.

Dlaczego? Ano prosty przelicznik, po prostu zarobki w kraju są cztery razy niższe niż w takiej przykładowo Holandii. Nie ma się więc czemu dziwić że nasi rodacy tak ochoczo garną się do wyjazdów za granicę. Na jakie zarobki możemy liczyć pracując w Holandii? Zarobki oscyluja w zależności od wieku od około 6 do 8 euro za godzinę pracy. O takich zarobkach w Polsce przy takich pracach możemy sobie pomarzyć i to jest jeden z głownych powodów emigracji za pracą.

Jakie prace są oferowane w Holandii? Praca za granicą w Holandii to głównie prace polowe, prace w rolnictwie, prace przy zbiorach, prace przy tulipanach i tego typu prace rolnicze, na drugim z kolei biegunie są wszelkiego typu oferty pracy przy produkcji, na liniach produkcyjnych.